DGI Max. Totalhåndbold i weekenden

9. november 2018

Bjerringbro FH afholder lørdag den 10. November DGI Max. Totalhåndbold stævne for U10-U12 drenge og piger, der er ialt 28 hold med hvoraf Bjerringbro FH er repræsenteret med  ialt 4 hold.


Her er en oversigt over kampene:


Multisalen


Pulje 1.

U10 A + U12 B drenge  1+2


Kl. 10.00 - 10.15: Bjerringbro FH 1 - Bjerringbro FH 2

Kl. 10.15 - 10.30: Bjerringbro FH 2 - Sejs-svejbæk IF

Kl. 10.30 - 10.45: Sejs-Svejbæk IF - Bjerringbro FH 1

Kl. 10.45 - 11.00: Bjerringbro FH 2 - Bjerringbro FH 1

Kl. 11.00 - 11.15: Bjerringbro FH 2 - Sejs-Svejbæk IF

Kl. 11.15 - 11.30: Sejs-Svejbæk IF - Bjerringbro FH 1


Pulje 7. 

U10 pige B 1+3+5


Kl. 11.30 - 11.45: Alheden IF - Silkeborg IF 1

Kl. 11.45 - 12.00: Hadsten IF 5 - Løgstrup G&IF 3

Kl. 12.00 - 12.15: Alheden IF - Hadsten IF 5

Kl. 12.15 - 12.30: Silkeborg IF 1 - Løgstrup G&IF 3 

Kl. 12.30 - 12.45: Alheden IF - Løgstrup G&IF 3

Kl. 12.45 - 13.00: Silkeborg IF 1 - Hadsten IF 5


Pulje 4.

U12 pige B 1+3+4


Kl. 13.00 - 13.15: Gødvad GIF 1 - IF Ådalen

Kl. 13.15 - 13.30: Bjerringbro FH 4 - Viborg HK 3

Kl. 13.30 - 13.45: Gødvad GIF 1 - Bjerringbro FH 4

Kl. 13.45 - 14.00: IF Ådalen - Viborg HK 3

Kl. 14.00 - 14.15: Gødvad GIF 3 - Viborg HK 3

Kl. 14.15 - 14.30: IF Ådalen - Bjerringbro FH 4


Pulje 5.

U12 pige B 2+3 


Kl. 14.30 - 14.45: Viborg HK 3 - HT87

Kl. 14.45 - 15.00: Gødvad GIF 2 - Gødvad GIF 3

Kl. 15.00 - 15.15: Viborg HK 3 - Gødvad GIF 2

Kl. 15.15 - 15.30: HT87 - Gødvad GIF 3

Kl. 15.30 - 15.45: Viborg HK 3 - Gødvad GIF 3

Kl. 15.45 - 16.00: HT87 - Gødvad GIF 2



Hal 1


Pulje 2.


U10 drenge B 1+3


Kl. 10.00 - 10.15: Viborg HK 1 - Hadsten IF 1

Kl. 10.15 - 10.30: Bjerringbro FH 3 - Stoholm IF

Kl. 10.30 - 10.45: Viborg HK 1 - Bjerringbro FH 3

Kl. 10.45 - 11.00: Hadsten IF 1 - Stoholm IF

Kl. 11.00 - 11.15: Viborg HK 1 - Stoholm IF

Kl. 11.15 - 11.30: Hadsten IF 1 - Bjerringbro FH 3


Pulje 3.

U10 drenge B 1+2+3


Kl. 11.30 - 11.45: Hadsten IF 2 - Hadsten IF 3

Kl. 11.45 - 12.00: Løgstrup G&IF 1 - Viborg HK 2

Kl. 12.00 - 12.15: Hadsten IF 2 - Løgstrup G&IF 1

Kl. 12.15 - 12.30: Hadsten IF 3 - Viborg HK  2

Kl. 12.30 - 12.45: Hadsten IF 2 - Viborg HK 2

Kl. 12.45 - 13.00. Hadsten IF 3 - Løgstrup G&IF 1


Pulje 6.

U10 pige B 2+4


Kl. 13.00 - 13.15: Hadsten IF 4 - Bording KFUM

Kl. 13.15 - 13.30: Funder GF - Silkeborg IF 2

kL. 13.30 - 13.45: Løgstrup G&IF 2 - Hadsten IF 4

Kl. 13.45 - 14.00: Bording KFUM - Funder GF

Kl. 14.00 - 14.15: Silkeborg IF 2 - Løgstrup G&IF 2

Kl. 14.15 - 14.30: Hadsten IF 4 - Funder GF

Kl. 14.30 - 14.45: Bording KFUM - Silkeborg IF 2

Kl. 14.45 - 15.00: Løgstrup G&IF 2 - Funder GF

Kl. 15.00 - 15.15: Hadsten IF 4 - Silkeborg IF 2

Kl. 15.15 - 15.30: Løgstrup G&IF 2 - Bording KFUM


Vel mødt.


Bjerringbro FH